054-4881106 , 052-5544200
  כנס 2019 ה מפגש קבוצה קבוצה בפעילות כנס 4 כנס 2019 ד כנס 2019 ג רעננה ג קבוצת רעננה ג בפעילות ימי קורונה
  איתור חברים
  העיסוק
  קבוצות

  חברים - קול רענן / קרן שלהבת - פורסם ב-14/01/2005

   

     

  לא הולך לכם בעסקים? נסיתם כמעט הכל ועדיין אתם עומדים חסרי אונים? אל תרימו ידיים, אומרת רבקה לנצ'נר מנחת קבוצת IBC שהוקמה לפני שנתיים על ידי בעלי חברות ועסקים באזור השרון. "המטרה של הקבוצה היא לפתוח דלתות למקומות שלא הצלחנו להגיע לבד", אומרת לנצ'נר, "כל אחד מאת נו משמש איש שיווק של השני. כל אחד מסייע עם הכלים והידע המקצועי שלו לשאר חברי הקבוצה. התחלנו עם הקבוצה הראשונה ברעננה ולאחרונה פתחנו קבוצה בהוד השרון".

  לפני שנתיים החליטו 21 אנשים שעוסקים במקצועות שונים להקים את IBC ברעננה. הרעיון בהקמת הקבוצה נלקח מארה"ב, שם השיטה עובדת במשך מספר שנים.

  לפני שבועיים נפתחה קבוצה חדשה בהוד השרון אותה מנחה רבקה לנצ'נר. לקבוצה מגיעים 20 חברים, כשכל אחד מהם עוסק בתחום אחר. המפגשים נערכים אחת לשבוע במושב ירקונה בבית הקפה של משק ברזילי.

  ל-IBC תשעה סניפים בארץ, ברמת השרון, כפר סבא, רעננה, גבעתיים, תל אביב ועוד.

  כיצד מתנהלים המפגשים?
  צבי קליין יו"ר IBC: "מתחילת המפגש כל חבר מציג את עצמו. לאחר מכן אחד החברים מרצה בפני שאר הקבוצה על הנושא בו הוא עוסק. לדוגמא, יועץ כלכלי נותן טיפים לשווק וניהול פיננסי נכון של העסק. בגמר ההרצאה החברים דואגים להעביר שמות של אנשים המעונינים בשרות זה או אחר, וכך הם משמשים כמקדמי מכירות האחד של השני ומגדילים את קהל לקוחותיהם. כל אחד מחברי הקבוצה מכיר אנשים הזקוקים לבעל מקצוע. למשל, אם אחד מקרובי או ממכרי עובר דירה אני ממליץ לו על בעלי מקצוע מהקבוצה. מעבר לכך, גם אני נעזר בשירותיהם של חברי הקבוצה, שחלקם הפכו לחבריי, ואני יכול להיות בטוח שהם יתנו לי את השרות הטוב ביותר, לא כמו בעל מקצוע שאני לא מכיר".

  שרה גולן קוסמטיקאית במקצועה מספרת על ההחלטה להצטרף לסניף IBC בהוד השרון: "לפני 20 שנה עבדתי בתור קוסמטיקאית, נהלתי מספר בתי ספר לקוסמטיקה ומשיקולים עיסקיים החלטתי לפרוש. לאחרונה, החלטתי לחזור לעבוד בתחום, ואני עובדת מהבית.למרות שאני בקיאה בכל מה שקשור למקצוע, בכל זאת עברו 20 שנה, ומבחינה ניהולית אני בטוחה שהיום הרבה יותר קשה להצליח מפעם. שמעתי על IBC מחברים והחלטתי להצטרף לקבוצה על מנת להסתייע בחברים בה לגבי כל מה שקשור לתחום הניהול והשווק".

  צבי קליין: "שרה הנה חברה חדשב בIBC וגם בעלת עסק חדש. כדי לסייע לה יש לבנות עבורה אסטרטגיה. בתור יועץ עסקי אני ממליץ לה לוודא מה גודל התקציב שיש ברשותה, להשקיע בשווק ולתכנן מראש את המהלכים לבניית העסק, שלב אחר שלב, ולא לסמוך על המזל. ישנם חברים בקבוצות שעובדים עם מוצרי קוסמטיקה, שיכולים לסייע לה. כמו כן, באמצעות החברים היא יכולה להגיע ללקוחות נוספים.

  רבקה: "אני משווקת סירים לטיגון ללא שמן ובישול ללא מים, ומעבירה חוגי בית בבתים שונים. מי שקונה את הסירים מקבל שוברי הנחה לטיפול קוסמטי אצל שרה, ובכך אנו מסתייעות אחת בשניה ומגדילות את קהל לקוחותינו".

  מהם הקריטריונים להצטרפות ל-IBC?
  רבקה: "כל בעל מקצוע יכול להצטרף. כמובן שבכל קבוצה חייב להיות בעל מקצוע אחד.לא יכולים להתקבל שני עורכי דין או שני ספרים. יש לנו ועדת אתיקה שבודקת את האדם שרוצה להצטרף, גזבר, מארח ומתאם הדרכה שמסייע לחבר להתאקלם בשלבים הראשונים. כל חבר צריך להשתתף במפגשים שנערכים אחת לשבוע. מעבר למפגשים הקבוצתיים, כל חבר צריך לסייע לחבר אחר בקבוצה, על פי הידע והנסיון שלו ולקדם עבורו את מכירותיו. בכדי לעשות זאת, עליו להיפגש עמו. בשביל להמליץ עליו בפני לקוחות או מכרים עליו להכיר אותו ואת העסק שלו, לכן חשוב שיפגש וישוחח עמו בארבע עיניים". 

  אורלי קורן יו"ר הקבוצה ברעננה מסכמת: "גם אני בתור מדריכת כושר, למדתי להעזר ביתרונות של הקבוצה. כיום לא פשוט להצליח ולבנות עסק. החברות ב-IBC מסייעת להגדלת קהל הלקוחות, מעשירה ומגדילה את הידע של כל חבר וחבר ומספקת עבורו תמיכה גם בימים קשים יותר ומסייעת לכל מי שנקלע למשבר - סיוע ויעוץ עסקי. כל מי שחבר בקבוצה, מגיע לפגישות ומשקיע מצליח לקדם את העסק שלו".

   

   

  עבור לתוכן העמוד